Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Özel Araçlar Durakları İşgal Ediyor

0 26

Mardin’de toplu taşıma araçlarına tahsis edilen duraklar, özel araçlar tarafından adeta işgal edilmeye devam ediyor. Toplu taşıma araç sürücüleri bu durumdan rahatsız olurken, vatandaşlar ise toplu taşıma araçlarının duraklara yanaşmadıklarından yakınıyor.

Belediye tarafından toplu taşıma araçlarına tahsis edilen durakları işgal eden özel araçlardan hem otobüs şoförleri hem de vatandaşlar rahatsız. Hemen hemen her durakta aynı manzarayla karşılaştıklarını belirten toplu taşıma araç sürücüleri, durakların önüne parkeden araçlar yüzünden duraklara yanaşamadıklarını bu nedenle yol ortasında yolcu indir bindir yapmak zorunda kaldıklarını söyledi.

Otobüs duraklarına araçlarını park eden sürücülerin kendilerini zor durumda bıraktığını ifade eden otobüs-minibüs sürücüleri, “Mardin’in hemen hemen her yerinde otobüs durakları otopark gibi kullanılıyor. Yasak olmasına rağmen kurallara riayet etmeyen özel araç sürücülerine gereken işlemlerin yapılmasını istiyoruz. Hiç bir şey yokmuş gibi araçlarını park edip gidiyor. Durum böyle olunca bizlerde duraklara yanaşamıyoruz. Yolcularımızı yolun ortasında indirmek zorunda kalıyoruz. Yolcularda doğal olarak bizlere kızıyor. En çok da engelli ve yaşlı yolcularımız bu durumdan mustarip” dedi.

Vatandaşlarda bu duruma tepki göstererek; “Duraklarımız maalesef özel araçların ablukası altında. Otopark bulamayan sürücüler gelip otobüs duraklarına sığınıyor. Minibüsler durağa yanaşamadığından inip binmede zorlanıyoruz. Sürekli aynı sorunla karşılaşıyoruz. Duraklarımızın özel araçlar tarafından park yeri olarak kullanılmasını istemiyoruz. Minibüslerin duraklara rahatlıkla yanaşmalarını istiyoruz. Yetkililerden ricamız bu duruma bir an önce bir çözüm bulmalarını istiyoruz” talebinde bulundular.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku