Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Pandemiye Rağmen Ehliyet Sınavları Devam Ediyor

32

Mardin’de her yıl yüzlerce kursiyerin ehliyet alabilmesi için sürücü kurslarına başvurmasının ardından düzenlenen teorik ve direksiyon kurslarında aldıkları bilgi ve becerinin son safhası olan direksiyon sınavı yoğun tedbirler altında yapıldı.

Sürücü belgesi almak isteyenler için hizmet veren sürücü kursları Koronavirüsün gölgesinde faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Kovid-19 tedbirleri çerçevesinde, sürücü kursuna kayıt yaptıran adayların sürücü belgelerini alabilmeleri için düzenlenen direksiyon sınavları maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilerek gerçekleşti.

Sabahın erken saatlerinden itibaren direksiyon sınav alanını dolduran şoför adayları, Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı öğretmenler eşliğinde direksiyon başında ter döktü. Kimileri sınavı başarıyla tamamlarken, kimileri ise sınav alanından üzgün ayrıldı. Ülke genelinde olduğu gibi Mardin’de de uygulanan sokak kısıtlaması nedeniyle sürücü adayları sınav alanına ulaşımda zor anlar yaşadı.

Sınavı başarıyla geçenler, dosyalarını kurs gördükleri merkezlerden alarak, gerekli olan belgelerle Nüfus Müdürlüğüne baş vurabilecek. Direksiyon sınavında başarısız olan kursiyerler ise kayıtlı oldukları kurstan en az iki saat direksiyon eğitimi almaları şartıyla toplam üç dönem daha sınavlara girebilecekler. Kurslar, bu kursiyerlerden her bir ders saati için ilan ettikleri uygulama ders saati ücretinden fazla ücret alamayacak.

Bilindiği üzere 30 Kasım 2020 tarihinde Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, pandemi konusunda alınan yeni tedbirleri tek tek açıklamıştı. Açıklamaların ardından sürücü kurslarına giden kursiyerler, sürücü kursu teorik ve direksiyon sınavlarına katılarak, sürücü belgesi alma heyecanı yaşadı. Direksiyon sınavları da Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere belirlenen ve ilan edilen tarihlerde ve saatlerde gerçekleştirilmeye devam ediliyor.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku