Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Pandemiye Rağmen Güneşli Havayı Fırsata Çevirdiler

0 25

Ülke genelinde olduğu gibi Mardin’de de havaların mevsim normallerin üstünde seyretmesi en çok sokağa çıkmak isteyen vatandaşların işine yaradı. Mardin’de pandemiye rağmen güneşli havayı fırsat bilen vatandaşlar şehrin tarihi ve turistik mekanlarına akın etti.

Mardin’de Ocak ayında yazdan kalma günleri yaşayan vatandaşlar, güneşli havayı fırsat bilerek, soluğu Mardin’in tarihi ve turistik mekanlarında aldı. Kış mevsiminde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üstünde seyretmesi kimi vatandaşı tedirgin ederken, kimi vatandaşı da mutlu etti.
Vatandaşlar, korona virüs salgını nedeniyle evlerinde kalmak yerine güneşli havayı fırsat bilerek cadde ve sokakları doldurdu.

Bazı vatandaşlar Mardin’in tarihi mekanlarında vakit geçirirken yaş sınırlaması olmayan gençler ise Mardin’in meşhur rahvan atlarına binerek anı ölümsüzleştirdi. Kimi gençlerde Mardin’in dar sokakların üstünden damdan dama atlayarak bir nevi spor yaptı. Mardin’in tarihi birinci Caddesinde yoğunluk olduğu gözlendi.

Sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek günün tadını çıkardığını belirten Ahmet Erdem Deveci, “Mardin’de bu yıl beklenilen yağış bir türlü gelmedi. Mardin’de kış mevsimi yerine yazdan kalma günler yaşıyoruz. Maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralarına kurallarına dikkat ederek, bizde anın tadını çıkarmaya çalışıyoruz. Tabi her mevsimin ayrı bir tadı ve önemi var. Kuraklık yaşanmaması adına biran önce kar yağmasını istiyoruz.” dedi.

 

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku