Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Prof. Dr. Cüneyt Yüksel’e Bir Görev Daha

0 242

23. Dönem Mardin Milletvekili Prof. Dr. Cüneyt Yüksel, AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu üyeliğinden sonra Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tensipleri ile Genel Merkez Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığına getirildi.

24 Mart tarihinde gerçekleşen AK Parti 7. Olağan Kongresi sonrası belirlenen AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) listesinde yer alan 23. Dönem Mardin Milletvekili Prof. Dr. Cüneyt Yüksel, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tensipleri ile Genel Merkez Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığına getirildi. Bu karar Mardin halkı ve partililer tarafından memnuniyetle karşılandı.

Milletvekilliği yanında memleketi olan kadim Mardin’e birçok alanda katkıları olan Yüksel, en son Mardin’e bir okul ve bir cami yaptırmıştı. Ak Parti’nin kuruluşundan beri çeşitli kademelerinde görev alan Prof. Dr. Cüneyt Yüksel, AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu üyeliğinden sonra Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tensipleri ile Genel Merkez Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığına getirildi.

Prof. Dr. Cüneyt Yüksel Kimdir:
Cüneyt Yüksel, 1 Ocak 1970’te Mardin’de doğdu. Babanın adı Mehmet Edip, Annesinin adı Fatma’dır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni üstün başarıyla bitirdikten sonra Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yüksek lisansını yaptı. Stanford Üniversitesinde ikinci yüksek lisansını ve uluslararası hukuk alanında da doktorasını tamamladı.
Harvard ‘da araştırma görevlisi, Stanford’da araştırma ve öğretim görevlisi ve Maryland Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde misafir öğretim üyesi olarak çalıştı. Washington, DC’de uluslararası avukatlık; birçok ülke hükümetine, çok uluslu şirketlere hukuk ve yönetim danışmanlığı yaptı.

Boğaziçi Üniversitesi İİBF’de yardımcı doçent olarak öğretim üyeliği görevinde bulundu. Hukuk, ekonomi, siyaset, AB ve devlette reform ve etik alanlarında birçok bilimsel eseri yayınladı. Stanford’un “Başarı Ödülü” ile 2003’te en başarılı mezun seçilerek “Harvard Özel Başarı Ödülü” aldı. Halen Harvard Mezunlar Derneği Avrupa Başkanlığı görevini yürütüyor. Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku