Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Ramazan Ayında Kur’an-ı Kerim Eğitimi

0 23

Sultan Abdülhamit Han Hafızlık İmamhatip Okulu öğrencilerinin katılımıyla Ramazan ayı boyunca Kur’an-ı Kerim elifbası eğitim programı icra edilecek.

Uğur Kocabey’in sunumuyla gerçekleşecek olan program, Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bulunan tarihi Ulu Camide çekimleri devam ediyor. Ramazan ayı boyunca hafta içi her gün saat 11:00’da yayınlanacak olan bu manidar program TRT Kurdi tarafından yayınlanacak.

Sultan Abdülhamit Han Hafızlık İmamhatip Okulu Müdürü Özgür Başboğa programla ilgili yaptığı açıklamada, pandemi nedeniyle Kur’an-ı Kerim eğitiminden uzak kalan çocuklarımıza imkan sağlamak amacıyla böyle bir program düzenlediğini söyledi.

Ramazan ayı, dinimizce yüce ve kutsal kabul edilmiş mübarek bir ay olduğunu ifade eden Başboğa, “Kutsiyeti ve fazileti Kur’an olarak kabul edilen bu ayda Sultan Abdülhamit Han Hafızlık İmamhatip Okulu olarak, bu kutsiyetten ve faziletten faydalanmak için TRT Kurdi aracılığıyla yayınlanacak olan bu programa öğrencilerimizi dahil ettik” dedi.

Yüce Mevla’mız Kur’an-ı Kerim’in bu ayda indirildiğine de dikkat çeken Başboğa, “Ramazan ayı, Kur’an-ı Kerim ayıdır. Kalplere nur, gönüllere şifa, müminlere rahmet ve bütün insanlığa hidayet olan Kur’an-ı Kerim bu ay içerisinde bulunan Kadir Gecesinde indirilmiştir. Beşeriyetin ufkunda batmayan bir güneş gibi doğan bu yüce kitap, dünya durdukça da insanlığı aydınlatmaya devam edecektir. Bu program sayesinde öğrencilerimizin katılımıyla hem kendi akranlarına hem de farklı yaşlarda bulunan ve Kur’an-ı Kerim öğrenmek isteyenlere yardımcı olacaktır inşallah. Cenab-ı Allah okunan her bir huruf-u Kur’an adedince binler meyveyi cennet ihsan eylesin. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun” temennisinde bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku