Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Hakkımızda

KIR’ATIM GAZETE ve MATBAACILIK

             Uzun yıllardır Mardin’de gündem belirleyen, duruşu ile takdir toplayan KIR’ATIM gazetesi çağın gerekliliğine uygun olarak yeni dijital platformuyla yayın hayatına başlıyor.
        İnsanın yaratılışından bugüne kadar iletişim, haber ve bilgiye ulaşma yöntemleri çeşitli evrelerden geçerek son şekliyle bugünkü hayatımızda yerini almıştır. M.Ö Mısırlıların ‘Hiyeroglif’ ve Mezopotamya’nın kadim halkı olan Sümerlerin ‘Çivi Yazısı’nı icadıyla başlayan yazılı iletişim araçları sürekli gelişerek değişmiş matbaanın icadıyla farklı bir hüviyet kazanmış ve nihayet modern hali ile evlerimizde, ceplerimizdeki yerini almıştır. Değişmeyen tek şey insanın öğrenme, bilme arzusudur.

İletişim araçlarının ulaştığı hız ve imkân

Bugün dünyayı birbirine yaklaştırmış hatta “küresel köy ’den bahsetmek durumuna gelmiş bulunmaktayız. Bu nedenle KIR’ATIM ailesi olarak küresel köy haline gelen dünyaya Mardin’den bir pencere açmak, yerelden dünyaya bakmak dünyanın da Mardin’e bakmasını sağlamak için yeni bir başlangıç yapmaya karar verdik. 1969 yılından beri kendine özgün yayın politikasıyla Mardinlilerin takdirine mazhar olan gazetemizin saygınlığını yeni medya araçlarıyla dijital platforma taşıyoruz.

Halkımızın basından bizden beklediği ilk iş anında sıcak haber vermemizdir. Dolayısıyla haber yeniyken kıymetlidir. Üzerinden belli bir süre geçtikten sonra alınan haberin değeri düşer. Toplumun doğru bilgilendirilmesi göreviyle sorumlu olan bizlerin, bu kamusal hizmeti yerine getirirken aynı zamanda demokratik bir ortamın oluşumuna da katkı yapmaktayız. Halkın günlük yaşamıyla ilgili hayat pahalılığı, eğitim, sağlık ve ulaşım gibi sorunlarda haber vermek suretiyle hem yerel hem de merkezi otoritenin denetlenmesine katkı yapma bilinç ve sorumluluğuyla çağın şartlarına uygun olarak kendimizi yenileyerek halkımızın karşısına çıkıyoruz.

İster Mardinli olsun ya da olmasın Mardin için ülke için söyleyecek sözü, fikri düşüncesi olan herkese kapılarımız açık olacaktır. Biz tarafsız, objektif kriterleri gözeterek Dargeçit’ten Derik’e Nusaybin’den Savur’a kadar on ilçemizde 850.000 vatandaşımızın gözü, kulağı ve sesi olmaya devam edeceğiz. Kuracağımız dijital platformlara rahatça erişebileceğiniz gibi çevrenizde Mahallenizde okulunuzda caminizde velhasıl hayatınızın her anındaki sorunları bir tık yakınınıza taşıyoruz. Sorunların takipçisi olacağız.

Herhangi bir çıkar gözetmeden samimi, hiç kimseden korkmadan çekinmeden cesur, endişe ve kaygı duymadan özgürce, dikleşmeden dik durarak düşüncelerimizi ifade, haberlerimizi yapmayı sürdüreceğiz.

Siz değerli okuyucularımızdan çıktığımız bu yolda bizlere destek olmanızı bekliyoruz. Aşağıda listesini vereceğimiz bütün sosyal medya hesaplarını takip etmenizi ve bu hesaplardan bizlere gerek şikayet, gerek öneri, gerekse eleştirilerinizi iletmenizi istirham ediyoruz.

kır’atım gazete ve matbaacılık

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku