Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Sanayicilere Duyurulur

0 19

Mardin İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü tarafından Mardin’de faaliyet yürüten sanayicilere çağrıda bulunarak, sanayi işletmelerinin sanayi siciline kayıt edilmesi ve sanayi sicil belgesi almaları hususunda açıklama yapıldı.

Mardin İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; 6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanununun 2’nci Maddesi gereğince Sanayi işletmelerinin Sanayi siciline kayıt edilmesi ve sanayi sicil belgesi almaları zorunludur denildi.

Açıklmanın devamında; “Sanayi Sicil Belgesi alan işletmeler aynı Kanunun 5 inci Maddesine göre her yıl vermek zorunda oldukları bir yıllık faaliyetlerini gösteren yıllık işletme cetvellerini takvim yılı sonundan itibaren en geç dört ay içinde (30 Nisan tarihi mesai bitimine kadar) e- Devlet kapısı veya Bakanlık web sayfası Sanayi Sicil Bilgi Sistemi üzerinden elektronik ortamda vermeleri gerekmektedir.

Bu itibarla söz konusu zorunluluğu yerine getirmeyenlere aynı kanunun ilgili maddeleri uyarınca 2021 yılı için belirlenen bin 730 TL İdari Para Cezası uygulanacağından ilgililerin cezai müeyyideye maruz kalmamaları açısından 2020 yılı yıllık işletme cetvellerini 30 Nisan 2021 tarihine kadar vermeleri önemli olduğu belirtildi.”

Bu minvalde; Sanayi işletmeleri tereddüt edilen hususlarda bizzat Mardin İl Müdürlüğü Sanayi Sicil birimine müracaat etmeleri veya (4446100) no’lu telefondan bilgi ve yardım talepte bulunabilirler.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku