Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Sinyal Kesiciler İnşaat Sektörünü Olumsuz Etkiliyor

0 18

Jammer ya da karıştırıcı adıyla bilinen sistemler, birçok alanda olduğu gibi inşaat sektörünü de olumsuz yönde etkiliyor. Jammır sinyal kesiciler Mardin’de faaliyet yürüten inşaat ve haritacı sektörünü yaklaşık 25 gündür iş yapamaz hale getirdi.

İnşaat sektörünün vazgeçilmezi olan haritacılar tüm hazırlıklarını yaparak nokta tespiti ve arsa ölçümü için inşaat alanına vardıklarında hayal kırıklığına uğruyor. Etrafta bulunan Jammerlar haritacıların ölçüm ve nokta tespiti yapmalarını engelliyor.

İnşaat sektöründe müteahhitlik yapan İbrahim Çamurtaş yaklaşık 25 gündür Jammerlardan dolayı iş yapamadıklarını belirterek, bin bir zahmetle ölçüm yapmaları için inşaat alanına götürdükleri haritacıların ölçüm yapmadan geri döndüklerini söylüyor.

Kalıp ustası da olan Çamurtaş,”İnşaat sektörü olarak jammır sinyal kesiciden oldukça mustaribiz. Haritacıları arsaya bin bir zahmetle getiriyoruz ölçüm yapmadan geri dönüyoruz. Uzun zamandır bu hal böyle devam ediyor. Budan dolayı işimiz bayağı aksıyor. İnşaat ekipleriyle yaptığımız anlaşmalardan dolayı zor anlar yaşıyoruz. Bu olumsuz durum zaman zaman anlaşmazlıklara hatta şiddete dönüşebiliyor.

Yaklaşık bir aydır aldığımız kalıp işine haritacılar arsa ölçümü yapamadığından işe başlayamıyoruz. Bu durum Mardin’de hem işsizlik oranlarına yansıyor hem de inşaat sektörünü olumsuz yönde etkiliyor. Yetkililerden bu soruna kalıcı bir çözüm bulmalarını istiyoruz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku