Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Sokak Müzisyenleri Esnafı Yalnız Bırakmadı

0 15

Kademeli normalleşmeyle birlikte Mardin’in tarihi çarşılarında hareketlilik başladı. Kovid-19’la mücadele kapsamında Haziran ayına ilişkin kademeli normalleşme takvimi esnafın yüzünü güldürdü.

Kabine Toplantısı’nın ardından alınan kararlar bugüne kadar müşteri yüzüne hasret kalan esnaf, geç de olsa yavaş yavaş toparlanmaya başladı. Sokak müzisyenleri esnafa moral vermek için çarşıları mesken edindi. Canlı müzik eşliğinde alışveriş yapan vatandaşlar ise hayatlarından memnun.

Daha önce tarihi cadde ve sokaklarda müzik yapan sokak müzisyenleri normalleşmeyle birlikte çarşılarda başlayan hareketliliği biraz daha canlandırmak için tarihi çarşılarda müzik yapmaya başladı. Uzun zamandır gülmeyen esnafın yüzünü güldürmek ve motivelerini arttırmak için böyle bir karar aldıkları belirlendi.

Yeni kurallara göre sabahın erken saatlerinde dükkânlarını açan esnaf müşterilerini, vatandaşlarda alışverişi özlediği gözlendi. Yeme-içme sektöründen, hediyelik eşyaya kadar birçok işletmenin faaliyete geçmesiyle birlikte başlayan hareketlilik, tarihi Mardin çarşılarına güzel yansımaları oluyor.

Sokağa çıkma yasağı saatleri esnetilirken, yeni normalleşmeyle birlikte, yeme-içme yerleri, kahvehane, kafe, çay bahçesi, halı saha, spor salonu, lunapark gibi işletmeler tekrar hizmet vermeye başladı. Mardin’de uzun bir aradan sonra müşterilerine kapılarını yeniden açan esnaf da işlerinin biraz olsun düzeleceği kanaatinde.

“Memnunuz ama şu an önümüzü göremiyoruz” sözleriyle durumu özetleyen çarşı esnafı, “Bir ay sonra ne olacağı belli değil. Karamsarız. Müşteri alabildiğimiz için işlerimizin biraz olsun düzelmesini bekliyoruz. Cumartesi yasak yokken pazar günü neden var. Kira, personel gibi giderlerimiz var. Mecburen katlanıyoruz. Normalleşiyoruz diye de gevşemememiz lazım” uyarısını da yaptı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku