Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Suya Yapılan Zam Geri Alındı

125

 

Alınan  son bilgilere göre Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve büyük tepkilere sebep olan su zammının  geri alındığı öğrenildi.

Mardin  Büyükşehir Belediyesi MARSU tarafından  yapılan su zammı, vatandaşın uzun süren tepkilerine neden olmuştu. Konuyla ilgili gerek gazetemize gelen gerekse  mesaj atarak tepkisini gösteren vatandaşların talepleri üzerine,  Gazetemizin Yazı İşleri müdürünün kaleme aldığı   ‘’Fahiş Su Zammı Vatandaşın Canını Sıktı’’  başlıklı makalesiyle  bu zamma tepki gösterip  yapılan bu zammın fakir fukaranın ve geçimini zor kanaat geçiren  halkımızın sırtına daha da ağır yükler bindirdiğini, Belediyelerin temel ve öncelikli amacının  halka hizmet noktasında vatandaşın günlük sorunlarına kalıcı çözümler üretmek ve halka hizmet sunmak olduğunu, Belediyeler hizmet sunarken, kar, zarar hesabı ile işlem yaparak eylemlerde bulunamayacağını ve  bu zammın bir an önce geri çekilmesi gerektiğini belirterek  yetkili mercilerden  zammın geri alınması noktasında  talepte  bulunmuştu.

Halkımızın bu haklı talebine sesiz kalmayan Başta Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’ın talimatıyla ve Belediye Meclis Üyeleri’nin almış olduğu kararla  01.02.2020 tarihinden geçerli olmak üzere suyun metreküp birim fiyatı  4,75 TL’den  3.25 fiyatına geri çekildiği öğrenildi.

Konuyla  ilgili konuştuğumuz vatandaşlar bu ay gelen su faturasının yeni tarife üzerinden hesaplandığını  diğer ay gelen su faturasına kıyasla da gözle görülür bir azalma olduğunu belirterek, zaten doğalgaz internet elektrik faturalarının ödenmesi noktasında büyük zorluklar çekmekteyiz,  su faturasının da çok yüksek gelmesi ile  iyice belimizi doğrultamaz hale geldik. Bu zammın geri alınması bir nebzede olsa yükümüzü hafifletecektir. Bu tür  sıkıntılarımızı yetkili mercilere ulaştırdığınız ve  bu konuda da duyarsız kalmayıp zammı geri alan yetkililere müteşekkir  olduklarını dile getirdi.

 

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku