Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

TAHTA BACAK OYUNCULARI MASKEYE DİKKAT ÇEKTİ

0 44

Normalleşme süreciyle birlikte sokak ve caddeleri dolduran vatandaşlara pandeminin üç kuralını hatırlatmak amacıyla ‘Her Yerde Sanat Derneği’ tahta bacak üyeleri maske takarak, tarihi 1. cadde de gösteri yaptı.

Normalleşmeyle birlikte ısınan havanın tadını çıkarmaya çalışan vatandaşlar, Mardin’in tarihi ve turistik yerlerini doldurmaya vesile oldu. Şehre gelen yerli ve yabancı turistler ise maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet etmediği görüldü. Pandeminin üç kuralına riayet etmeyen vatandaşlar, mavi olan Mardin’in rengini sarıya boyadı.
Yıllardır Mardin’de sanat alanında büyük projelere imza atan Her Yerde Sanat Derneği bu üç kurala dikkat çekmek amacıyla tahta bacak sanatçıları maske takarak, vatandaşları bu üç kurala dikkat çekmeye çalıştı.
Her Yerde Sanat Derneği Başkanı Pınar Demiral, maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat çekerek, vatandaşların bu konu da daha duyarlı olmalarını istedi.

Her Yerde Sanat Derneği Başkanı Demiral, Derneğimiz yurt içinde ve dışında eğitim kültür ve sanat alanında faaliyet yapmak amacı ile kurulan, kâr amacı gütmeyen ve gönüllülük esasında kültürel, sanatsal ve sosyal projeler yürüten bir dernek olduğunu belirterek; Pandeminin üç kuralına uymayan yada ihmal eden vatandaşlarımızı tahta bacak oyuncularımızla dikkat çekmek istedik dedi.

Vatandaşların haklı olarak bu güzel havayı değerlendirmek istediklerini ifade eden Demiral, “Tabi bu hakkını kullanırken başkalarının hakkına da riayet etmelidir. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymayan vatandaşlar başaklarına zarar verebilir. Sağlık çok önemlidir. Hem kendilerinin hem de başkalarının sağlığıyla oynamaları doğru değildir. Sarı rengine geçen ilimizi kırmızı olsun istemiyoruz. Hep birlikte el ele vererek, bu üç kurala riayet ederek hem kendimizin hem de başkasının sağlığını korumalıyız” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku