Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Tatlıcılarda Ramazan Bereketi

0 11

Mübarek Ramazan ayına girdiğimiz bu günlerde tatlıcı esnafında tatlı bir telaş başladı. İftar saatine doğru oruç tutan vatandaşların kan şekeri düşmesi üzerine tatlıcılara akın ederek, yoğunluk oluşturdukları görüldü. Tatlı satışlarında ilk günden artış yaşandı.

Mardin’in Artuklu ilçesinde faaliyet yürüten tatlıcı esnafında mübarek Ramazan ayı gelmesi ile birlikte tatlı satışlarında hızlı bir artış yaşandı. Tatlı üreticileri, yoğun ilgi karşısında tatlı üretimini yetiştiremediklerini dile getirdi.
Ramazan ayının gelmesiyle tatlı satışında büyük bir artışı yaşandığı Artuklu’da tatlıcı esnafı ilgiden memnun. Pandemiden dolayı bugüne kadar büyük zarar yaşadıklarını kaydeden tatlı ustası İsmail Arkadaş, Ramazan’ın bereketi ile birlikte satışlarda büyük bir artış yaşandığını söyledi.

Tatlı satışlarının özellikle pandemi döneminde büyük oranda düşüş yaşadığına dikkat çeken Arkadaş, Ramazan’ın ilkbahar mevsimine denk gelmesi ile bu durumun tam tersine döndüğünü belirtti. Arkadaş, “Pandemi sürecinde ortalama günde 10 kilo civarında tatlı satardık. Ramazan’ın bereketiyle satışlarımız katlandı. Günlük yaklaşık 100-120 kilo tatlı satıyoruz. Müşterilerimiz genellikle tatlı alışverişlerini iftar saatine doğru bıraktıkları için bu saatlerde büyük yoğunluk yaşıyoruz. Müşterilerimiz biraz daha erken saatlerde tatlı alışverişini yapsalar hem bizde yoğunluk oluşmaz hem de kendileri de beklemekten kurtulurlar. Bazen müşterilerimize tatlı yetiştiremiyoruz. Sıcak ortamda tatlı pişirdiğimiz için oruç bizi de etkiliyor. Bu nedenle sınırlı üretim yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku