Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Trafiği rahatlatacak servis yolu tüm hızıyla devam ediyor

0 79

Merkez Artuklu ilçesinde devam eden alternatif yol çalışmaları kapsamında 13 Mart ile Nur mahallelerini birbirine bağlayacak olan servis yolu tüm hızıyla devam ediyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi ile Artuklu İlçe Belediyesinin paydaşlığında yapımına devam edilen bağlantı yolun ilçedeki trafik sorununu büyük ölçüde rahatlatacağı kaydedildi. Alternatif yolun sağlı-sollu olacak şekilde ağaçlandırıldığı gözlendi.

Bir yandan koronavirüs salgınıyla mücadelesini başarıyla sürdüren Artuklu Belediye, diğer yandan da vatandaşların beklentilerine cevap vermeye çalışıyor. Özellikle pandemi sürecini fırsata çeviren Artuklu Belediyesi ilçedeki sorunları asgariye indirmeye çalışıyor.
Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada ilçemizin yollarını vatandaşlarımızın beklentileri doğrultusunda şekillendirerek, ilçedeki trafiği rahatlatmak ve vatandaşlarımızın ulaşımını kolaylaştırmak için sürekli arayışlar içerisinde olduklarını söyledi.

Alternatif yolun ilçe trafiğini önemli ölçüde rahatlatacağını kaydeden Başkan Tutaşı, 13 Mart ile Nur mahalleleri arasında açacağımız servis yolu tamamlanmak üzere. Artuklu Belediyesi olarak pandemi sürecini fırsata çevirerek yollarımızı yeniledik ve yeni yollar arayışına girdik. 13 Mart ile Nur mahalleleri arasında açılması planladığımız servis yolu da bunlardan biriydi. Çok şükür burada Mardin Büyükşehir Belediyesi ile çalışmalarımız hızla devam ediyor. Bu önemli servis yolunu ağaçlandırarak ilçeye yakışır şekilde en kısa sürede vatandaşlarımızın hizmetine açacağız” dedi.

İlçenin münhal yerlerinde ve gerektiği yerlerde yol çalışmaları yaptıklarını kaydeden Tutaşı, “İmar yolu olmasına rağmen yolu olmayan mahallelerinde yollarını açtık. Bunların arasında özellikle 13 Mart ile Nur mahalleleri arasındaki bağlantıyı rahatlatmak amacıyla çalışmalarını sürdürdüğümüz alternatif yolu bitirme aşamasındayız. En kısa sürede bu yolumuzu da tamamlayarak ilçemizin önemli bir yol sorununu daha ortadan kaldırmış olacağız” şeklinde konuştu.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku