Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Türk Yıldızları Mardin Semalarında

0 11

Mardin’in ‘Onur Günü’ etkinlikleri kapsamında Türk Yıldızları Mardin semalarında Türk Bayrağını oluşturan Ay ve Yıldız çizerek tarihi şehrin üzerinde adeta bir şölen oluşturdu.

Türk Yıldızlarının muhteşem gösterisi Mardin halkı tarafından beğeniyle izlendi. Pandemiden dolayı vatandaşlar gösteriyi evlerinden izlemek zorunda kalırken, gazetecilerin ve fotoğraf sanatı meraklılarının ilgi odağı olan Türk Yıldızları uçuşları esnasında Tarihi Mardin kalesini adeta teğet geçti.

Yaklaşık yarım saat süren gösteri sırasında vatandaşlar cep telefonlarına sarılarak, her anı yakalayarak ölümsüzleştirdi. Türk Yıldızlarının geçişleri sırasında vatandaşlar alkışlarla gösteriye destek verdi. Kurtuluş savaşında Mardin’de herhangi bir işgal yaşanmadığı için 2011 yılından bu yana Mardin’de ‘Kurtuluş Günü’ yerine Onur Günü olarak kutlanıyor. Pandemiden dolayı evden çıkamayan vatandaşlar için büyük moral kaynağı olan Türk Yıldızlarının gösterisi Mardin semalarında bıraktıkları duman kitlesiyle son buldu.

Konuyla ilgili duygularını dile getiren Hamdullah Oğuz, Mardin’de ilk defa böle bir durumla karşılaştığını belirterek, Türk Yıldızlarının geçişleri sırasında büyük onur ve heyecan duyduğunu söyledi.

Türk Yıldızlarının Mardin’de adeta bir şölen oluşturduğunu aktaran Oğuz, “Pandemiden dolayı evlerine hapsolmuş vatandaşlar için bu gösteri büyük moral kaynağı oldu. Tarihi Mardin damlarından Türk Yıldızlarını kimileri alkışladı, kimileri de el salladı. Türk Yıldızları adeta kaleye sıfır geçiyorlardı. Buda bizi çok heyecanlandırdı. Havanın güzel olması ise bu şölene ayrı bir güzellik kattı. Mardin semalarında hiç bir bulut kitlesinin olmaması, Türk Yıldızlarının daha net görülmesine neden oldu. Bu gösteriye vesile olan devlet büyüklerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku