Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Tutaşı: Engelli Yollara Kayıtsız Kalmadı

0 44

Mardin Artuklu Belediyesi, şehrin münhal yerlerinde bulunan engelli bireyler için kaldırımlara yerleştirilen hissedilebilir yüzey bantlarını onarmaya başladı.

Gazetemiz tarafından gündeme getirilen “Engelli Yolu, Engellileri Engelliyor” haberi üzerine harekete geçen Mardin Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerine talimat vererek şehrin farklı mahallelerinde engelli bireyler için kaldırımlara yerleştirilen yıpranmış ve tahrip olmuş engelli bantlarını onarmaya başladı.
Mardin’in Merkez Artuklu ilçesi Yenişehir semtinde yaklaşık üç yıl önce görme engelli bireyler için kaldırımlara yerleştirilen hissedilebilir yüzey bantları, değişik nedenlerden dolayı zarar görmüş, engelli bireyler tarafından kullanılamaz hale gelmişti. Bu durum engelli vatandaşlarımıza adeta sorun oluyordu. Engelli bireyleri kendine dert edinen Gazetemiz bu durumu gündeme taşıyarak, sorunun giderilmesi noktasında engelli bireylerin sesi oldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Mardin Artuklu Belediyesi Başkanı Abdulkadir Tutaşı ‘Hepimiz Engelli Adayıyız’ diyerek, engelli olmanın bir kusur olmadığını ve her sağlıklı bireyin bir gün engelli olma ihtimalinin bulunduğunu söyledi.

Göreve geldikleri günden beri engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için yoğun bir çalışma içinde olduklarını anlatan Tutaşı, “Kaldırımlara yerleştirdiğimiz engelli yolları çeşitli nedenlerden dolayı tahrip olduğunu gördük, bunun üzerine Fen İşleri Müdürlüğüne talimat vererek, hemen bozulmuş tahrip olmuş engelli yollarımızı onarmaya başladık. İnsanlar doğuştan bazı engellerle dünyaya gelebileceği gibi bazı sebeplerden dolayı da engelli kalabilir. Normal hayatımızı sürdürürken başımıza neyin gelebileceğinin muhasebesi yapmak gibi bir imkânımız yok. Yani her sağlıklı insan bir engelli adayıdır. Bedensel sorunlar bir şekilde çözülüyor, yeter ki zihinlerimiz ve gönlümüz engelli olmasın” dedi.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku