Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Usta Fotoğrafçı Lütfi Özgünaydın Mardin’de

51

Mardin Fotoğraf Sanat Derneğinin davetlisi olarak Mardin’e gelen usta gazeteci, araştırmacı yazar, fotoğraf sanatçısı Lütfi Özgünaydın yıllar önce arşivine taşıdığı Mardin’in fotoğraflarını sanatseverlerle buluşturdu.

Dernek binasında gerçekleşen programın açılışında konuşan Mardin Fotoğraf Sanat Derneği Başkanı Latif Sakız, böyle değerli bir şahsiyete ev sahipliği yapmaktan büyük onur duyduklarını belirterek, Mardin’i fotoğraflayarak, bizleri geçmişten günümüze sanat dolu bir yolculuğa çıkaran Lütfi Özgünaydın hocama sonsuz teşekkürler ediyorum dedi.
Yıllar önce Mardin’in önemli mimari eserlerini, şehirde yaşama kültürünü fotoğraflayarak, bu günlere taşıyan fotoğraf sanatçısı Lütfi Özgünaydın ise Mardin’e olan hayranlığını dile getirerek, sanatseverlerle uzun uzun Mardin’i paylaştı

Her Mardin’e gelişinde bir başka heyecan duyduğunu ifade eden Lütfi Özgünaydın yaklaşık 20 yıldır Mardin’i büyük heyecanla, büyük aşkla fotoğrafladığını anlatarak, bu konuda hem Mardin’de hem de New York’ta Mardin adına büyük sergiler açtığını söyledi.

Üç gün boyunca yeniden Mardin’i fotoğraflayacağını belirten Özgünaydın, “Taşın Dili Olsa adlı yeni çalışmamla Mardin’i yeniden anlatacağım. Yine elimi taşların üzerine koyup o muhteşem sesi dinleyeceğim. Abbaralarda, sokaklarda Mardin’in ruhunu içselleştireceğim. Birazdan birlikte izleyeceğimiz gösteride yirmi yıldır çektiğim fotoğraflardan oluşan gösteriyi reyhani müziği eşliğinde sizlerle paylaşacağım.

Kadim şehir Mardin’in ve Mezopotamya’nın sesini birlikte dinleyeceğiz. İzleyeceğimiz gösteride dillerin senfonisini anlatacağım. Dinlerin barış ve sevgi içinde yüzyıllardır süren yaşamını anlatacağım. Mardin’i anlatacağım” dedi.

Programın sonunda Mardin Fotoğraf Sanat Derneği Başkanı Latif Sakız, fotoğraflarıyla Mardin’e değer katan usta gazeteci, fotoğraf sanatçısı Lütfi Özgünaydın’a dernek adına teşekkür belgesi takdim etti.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku