Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Vali Demirtaş, İlçe Ziyaretlerini Sürdürüyor

14

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, ilçe ziyaretlerini hız kesmeden sürdürüyor.
İlçelerdeki yatırım ve hizmetleri yerinde görmek, sorun ile ihtiyaçları belirlemek amacıyla ziyaretlerini sürdüren Vali Demirtaş, bu kapsamda Midyat, Dargeçit ve Ömerli ilçelerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

İlk olarak Midyat ilçesini ziyaret eden Vali Demirtaş, Kaymakam Tekin Dundar ve Belediye Başkanı Veysi Şahin tarafından karşılandı. 47 bin metrekarelik alan üzerinde yapımı devam eden modern Spor Kompleksinde incelemelerde bulunduktan sonra Kadın ve Aile Merkezi ile Matiate Kazı ve Restorasyon evini ziyaret ederek yürütülmekte olan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Demirtaş, ardından Midyat Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak hizmete sunulan Barış Manço Çocuk Parkında incelemelerde bulundu.
Parkta oynayan çocuklara çeşitli hediyeler veren Vali Demirtaş, daha sonra yapılması planlanan çok amaçlı Kültür Merkezi alanında incelemeler yaparak bilgiler aldı.

Çocukların yüzü güldürüldü
Midyat ilçesi ziyaretinden sonra Dargeçit ilçesine geçen Vali Demirtaş, Kaymakam Doğan Kemelek ve Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy ile kadın istihdamına yönelik “Boncuklu Tarla Mezrone Üzümünde Kadın Eli Projesi” kapsamında çalışmaların sürdürüldüğü üzüm işletme tesisini ziyaret ederek yerinde incelemeler gerçekleştirdi.
İlçede yapımları süren Kalekollarda da incelemelerde bulunan Vali Demirtaş, ardından yapılması planlanan Kapalı Pazar Yeri, tarihi sokakların sağlıklaştırılması, cephe iyileştirmesi ve aydınlatma projeleri ile çalışmalarda sona gelinen Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda yerinde incelemeler yaparak yetkililerden bilgiler aldı.
Vali Demirtaş, daha sonra ilçe merkezinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi.
İncelemeleri esnasında karşılaştığı çocuklarla sohbet edip onlara hediyeler vererek yüzlerini güldüren Vali Demirtaş, ilçe ziyareti kapsamında Dayro-Daslibo Manastırında incelemelerde bulundu.

Çalışmalar kontrol edildi
Son olarak Ömerli ilçesini ziyaret eden Vali Demirtaş, ilçe ekonomisine ve istihdama katkı sunan yumurta üretim işletmesinde incelemeler gerçekleştirdi.
Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MARSU) Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen altyapı çalışmalarını yerinde kontrol ederek çalışmaların son durumu hakkında bilgi alan Vali Demirtaş, beraberindeki Ömerli Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ ile yapılması planlanan Kapalı Semt Pazar alanında incelemelerde bulundu.
Semt pazarını ziyaret eden Vali Demirtaş, Pazar esnafına bol kazançlar dileyerek vatandaşlarla hasbihal ettikten sonra ziyaretini tamamladı.

Vali Demirtaş’a incelemelerinde AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, Fen İşleri Daire Başkanı Cebrail Aslan ve İmar Şehircilik Daire Başkanı Abdulbaki Turğut eşlik etti.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku