Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Vali Mahmut Demirtaş’ın 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Mesajı

0 14

“Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan ‘Engelliler Haftası’ engelli bireylerimizin sorunlarının gündeme getirilmesi, bunlara çözüm üretilmesi ve tüm toplumun bu konuda duyarlılığının arttırılması bakımından büyük önem arz etmektedir.

Engellilik, yalnızca engelli bireyleri veya ailelerini değil, toplumun bütün kesimini yakından ilgilendiren; teşhisten tedaviye, özel eğitimden rehabilitasyona, istihdamdan sosyal hizmetlere kadar geniş bir çerçevede ele alınması gereken önemli bir husustur. Bu hususta bizlere düşen en önemli görev ise engelli kardeşlerimize birer birey olarak toplumun bir parçası olduklarını hissettirmektir.

Ülkemizde son yıllarda engelli vatandaşlarımızın meslek edinip üretken hale gelmesi, toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırıcı çevresel ve mekânsal düzenlemelerin yapılması, yaratıcılıklarını ve yeteneklerini geliştirme imkânlarının sunulması için önemli uygulamalar hayata geçirilmiştir. Bu bağlamda Mardin Valiliği olarak, daima yanlarında olmaya büyük özen gösterdiğimiz engelli vatandaşlarımızın toplumla bütünleşmelerini sağlayacak tüm çalışmaların destekçisi olmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle, engelli vatandaşlarımızın ‘Engelliler Haftası’nı can-ı gönülden kutluyor; tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine esenliklerle dolu bir hayat temenni ediyorum.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku