Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Vali Mahmut Demirtaş’ın “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı

13

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ilk adımı atmasıyla başlayan kurtuluş mücadelesi, tarihe gömülmek istenen milletimizin tekrar doğuşu, özgür ve müreffeh yarınlara yürüyüşüdür.

Bilinmelidir ki 102 yıl önce olduğu gibi bugün ve gelecekte de ülkemizin ve milletimizin bağımsızlık ve özgürlüğüne kast etme cüretini gösteren odaklarla mücadelemizi aynı azim ve kararlılık sürdürmeye devam edecek; Cumhuriyetimizin ülkemizi ve insanımızı muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma idealini, hep birlikte gerçekleştireceğiz.

Sevgili Gençler,
İstiklal ve istikbal mücadelemizin başladığı 19 Mayıs’ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi ve kutlanması, milletimizin sizlere olan güveninin en büyük göstergesidir. Bu güvenin bir sonucu olarak eşsiz kahramanlıklar ve büyük mücadelelerle kurulan Cumhuriyetimiz de sizlere emanettir. Bu emaneti korumak, daha ileri noktalara taşımak, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için her zamankinden çok çalışmalısınız. Sizlerin; ideallerinin peşinden kararlılıkla giden, güçlü, dinamik, kendine güvenen, milli ve manevi değerlere sahip gençler olarak yetişmeniz en büyük arzumuzdur.

Malumunuz bu yıl da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı, koronavirüs salgını nedeniyle diğer yıllardan farklı olarak evlerimizde kutluyoruz. Çeşitli kısıtlamalar dâhilinde bayramı bu şekilde evlerimizde kutlamanın burukluğunu yüreklerimizde yaşasak da coşkumuzun, heyecanımızın eksilmemesi gerektiğini özellikle belirtmek istiyorum. İnanıyorum ki bugünleri de kadını erkeği, genci yaşlısı, büyüğü küçüğüyle hep birlikte geride bırakacağız.
Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımızı kurtarmak için canını hiçe sayarak mücadele eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; ülkemizin, milletimizin ve kıymetli Mardinli hemşehrilerimin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik ediyorum.”

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku