Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Vatandaş Doğalgaz İstiyor

0 205


Merkez Artuklu ilçesi Nur mallesinde ikamet eden vatandaşlar yıllardır özlemini çektikleri doğalgazın biran önce mahallelerinede gelmesini istiyor. Doğalgazın, mahlleye gelmesiyle birlikte aile ekonomisini de olumlu yönde etkileyeceğini söyleyen vatandaşlar, bölgede oluşan hava kirliliği önüne de önemli ölçüde geçileceğini belirttiler.

Nur mahallesi Diyarbakır yolu üzeri bölgesinde yaşayan vatandaşlar yıllardır kendilerine verilen sözlerin yerine getirilmediğini savunuyor. Bizleri temsil eden siyasilerin ve yerel yönetimlerin doğalgaz konusundaki sözlerin yerine getirilmesini isteyen vatandaşlar; “Yıllardır mahallenin doğalgaz konusu gündeme geliyor ama bir türlü girişimlerde bulunulmuyor. İlçenin birçok mahalleside olduğu gibi mahallemizin bir kısmında doğalgaz mevcuttur ve şu anda doğalgaz kullanıyor. Bizler neden bundan mahrum ediliyoruz bir türlü anlamış değiliz” dediler.

Bulundukları mevkide 25’e yakın apartman ve bin’e yakın daire bulunduğunu anlatan vatandaşlar, “Ayrıca Karayolları İl Müdürlüğü , Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü, Artuklu Üniversitesi, Öğrenci Yurtları, Özel Kurumlardan Sınav Okulları ve Final Akademi Anadolu Lisesi gibi resmi kurumlarda bulunmaktadır. Mahallede bulunan 8 apartmanda da kışın herhangi bir ısınma sistemi mevcut değildir. Geri kalan apartman ve kurumlar kömür ile ısınmaktadır. Kış aylarında mahallede ciddi anlamda hava kirliliği oluşmaktadır. Bölgemizin genel sorunu merkez mahalle olmamıza rağmen hala doğal gaz hizmetinden faydalanmıyoruz. Akmercan doğal gaz yetkili firması ile görüştüğümüzde bölgeyi yatırım kapsamına aldıklarını ve ihaleye verdiklerini yalnız çelik ana hat borularını döşeyebilmeleri için ilçe belediyesinin kendilerine yol açması gerektiğini belirterek;

“Bölgede ikamet eden vatandaşlar olarak Artuklu belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, İmar Müdürlüğü ve Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı ile görüştüğümüzde ise belediyenin mali kaynaklar açısından doğalgaz dağıtım firmasının belirttiği yolu açacak güce sahip olmadıklarını dile getirdiler. Mardin Büyükşehir Belediyesi yada farklı kaynaklardan bizlere herhangi bir ödenek verilirse doğal gaz firmasının belirttiği yolu açabileceklerini söylediler. Mardin Büyükşehir Belediye başkanımız Sayın Mustafa Yaman’ın destekleriyle belirtilen yolun açılacağını düşünüyoruz. Ve mahallede ikamet eden vatandaşların da bu önemli ve zaruri talepleride yerine getirilmiş olacaktır” şeklinde dilek ve tennilerini dile getirdiler.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku