Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Vatandaşı Tedirgin Eden Dere, Islah Edilmeyi Bekliyor

53

Mardin merkez Artuklu ilçesine bağlı Nur mahallesinde bulunan ve mahalleyi ikiye bölen dere ıslah edilmediği için mahallilere ve civarda bulunan işyerlerine tehlike arz ediyor.

Vatandaşlar, MARSU Genel Müdürlüğünden bu konuda gerekli tedbirlerin alınmasını istiyor.Mardin Artuklu Üniversitesi kampüs civarından geçerek, Nur mahallesine kadar ulaşan dere, yağışlı havalarda suyla birlikte sürüklenen taş, moloz ve yoğun toprak kütleleri hem mahalle sakinlerine hem de burada dükkanları bulunan esnafa büyük tehlike oluşturuyor. Esnaf, oluşabilecek ani su baskınlarından dolayı doğabilecek tehlikelerden korkuyor.

Mahalle sakinleri; dere yatağında MARSU tarafından geçirilen kanalizasyon alt yapı boruları dere yatağını kapattığını, içinde bulunduğumuz kış mevsimi nedeniyle zaman zaman oluşabilecek aşırı yağışlarda civarda bulunan binaları ve iş yerlerini su bastığını, bunun neticesinde maddi ve manevi kayıplara yol açtığına şahit olduklarını belirterek, bundan dolayı nur mahallesi sakinleri olarak aşırı yağışlar başlamadan MARSU tarafından buraya gerekli müdahalenin yapılmasını ivedilikle talep ediyoruz çağrısında bulundular.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku