Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Vatandaşların Kapalı Durak Talebi

0 21

Merkez Artuklu ilçesinde onlarca otobüs durağı sadece tabeladan ibaret olması tepki çekiyor. Kış aylarında yağmur çamur, yaz aylarında ise güneşin altında zor anlar yaşadıklarını belirten vatandaşlar, yetkililerden kapalı durak istiyor.

Artuklu İlçesi genelinde parmak sayısını geçmeyen kapalı duraklar, ilçede modern ve klimalı otobüs durağı ise sadece Vali Ozan caddesi üzerinde bulunan 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı önünde bulunan duraktan ibaret olduğu gözlendi.

Mardin’de tabela tipi açık duraklar çoğunlukta
Özellikle kışın soğukta ve yağışlı havalarda vatandaşların korunması için gerekli olan kapalı durakların olmaması birçok sorunu da beraberinde getiriyor. Bu ve buna benzer duraklarda her gün otobüs beklemek zorunda kalan vatandaşlar, Kış aylarında yağmur çamur, yaz aylarında ise güneşin sıcağından korunmak için yetkililerden kapalı durak istiyor. Tabela ibaret olan açık durakların vatandaşlar açısından hiçbir önem taşımadığı belirtiyor.
Kaldırımlarda üstü açık duraklarda otobüs beklerken zor anlar yaşadıklarını ifade eden vatandaşlar, he zaman aynı sorunla karşılaştıklarını söylüyor.

Yetkililerin bu soruna bir an önce eğilmeleri gerektiğine dikkat çeken vatandaşlar; “Kış aylarında yağmurda ıslanıyor, soğuk havalarda donuyoruz. Yaz aylarında ise güneşin sıcağında kavruluyoruz. Bahsi geçen yerlere kapalı durak şart. Dört tarafı kapalı, modern ve klimalı otobüs durakları istiyoruz. soğuk ve sıcak havalarda üstü açık duraklarda otobüs beklemek istemiyoruz. Bu durum kimi zaman adeta eziyet haline geliyor. Hem açık bir hava reklam panosu hem de şehrimizin mobilyası olan duraklarımız, içinde bulunduğu ısıtma ve soğutma sistemleri sayesinde bizlere konforlu bekleme kolaylığı sağlamasını istiyoruz. Yetkililerin sesimizi duyarak bu soruna çözüm bulmalarını istiyoruz” talebinde bulundular.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku