Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Yanlış beslenme hastalıklara yol açıyor

0 34

“Diyetisyen Özge Gürses Bodur sağlıklı yaşamak için beslenme düzeni sağlarken farklı hastalıklara yol açan girişimlerde bulunulduğuna dikkat çekti.

Bodur, Beslenme süresi dendiği zaman ilk akla gelenler, fazla kilolar ve fazla kilolardan kurtulma çabaları, diyet, kalori vs . olarak biliniyor, Ancak beslenmenin bunlardan çok daha fazlası olduğunu söyledi.
Özel Mardin Park Hastanesi Diyetisyen Uzmanı Özge Gürses Bodur, Beslenme üzerinde yanlış algılar bırakan konuya açıklık getirmek amacıyla bir açıklamada bulundu.
Bodur yaptığı açıklamada ,

Artık bir soğuk algınlığı kadar sık rastlaya-bildiğimiz kanser, diyabet, hipertansiyon, genç bireylerde bile gözlemlenen kalp krizi gibi hastalıkların tamamen beslenme ve yaşam tarzı ile ilgili olduğunu biliyor muydunuz?
Amaç kilo vermek ama maalesef beslenmeye çok da dikkat edilmiyor. Doğru beslenmenin etkileri uzun vadede ortaya çıkıyor. İnsanlar kısa vadede yarar sağlama kilo verimi veya kilo alımını sağlıklı olmaya tercih ediyor. Bu durum da beslenmenin vücut üzerinde etkisinin tam olarak anlaşılmamasından kaynaklanıyor.
Beslenmenin kötü gitmesi zamanla vücutta kimyasal madde birikimine neden oluyor ve bu kimyasal maddeler zamanla organların işleyişini etkiliyor. Yavaş yavaş işleyişi bozulan organlarınız da bu durumu bir müddetlere ettikten sonra artık dayanamıyor ve hastalıklar büyümekte zorlanıyor.

Beslenme bu kadar önemliyken lütfen göz ardı etmeyin.
Vücudunuzun gereksinimlerine göre düzenlenmiş, size özgü bir beslenme düzenini, ancak uzmanına danışarak sağlayabilirsiniz. diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku