Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Yeni Normalleşme Kafe Sektörünü Heyecanlandırdı

0 77

Yeni kademeli normalleşmeyle birlikte ülke genelinde olduğu gibi Mardin’de de kafe ve restoran sektöründe hareketlilik başladı. Kovid-19 sürecinde, Haziran ayına ilişkin kademeli normalleşme takvimi esnafı heyecanlandırdı.

Bu kapsamda kafeler yeme-içme yerleri 07.00-21.00 saatlerinde belirlenen kurallara göre masaya servis yapabilecek. Normalleşme kararının ardından kafeler ve restoran birer birer açılmaya başlandı.
Yaklaşık bir yıldan fazladır kapılarına kilit vuran kafe esnafı, yeni kademeli normalleşmenin ardından müşteri kabul etmeye başladı. Özellikle Mardin’in tarihi mekanlarında ve evlerin teraslarında açılan kafelerden müzik sesi yükselmeye başladı. Yeni kademeli normalleşmeyle birlikte kafe sektörüne bir yenileri ekleniyor.

Bunlardan biri olan Dilda Kafe İşletmecisi Gülten Değer, yeni kademeli normalleşme sürecini değerlendirirken; bu kararın tüm esnafı mutlu ettiğini belirterek, sürecin herkes için bereketli olması temennisinde bulundu.
Kafenin kapılarını bugün müşterilere açtıklarını kaydeden Değer, “Uzun süredir hazırlığımızı yaparak kafemizi açmak için bu günü bekliyorduk. Sosyal mesafeye ve hijyen kurallarına uyarak müşteri kabul etmeye başladık. Mardin’in tarihi teraslarında böyle bir mekan açtığımız için çok mutluyuz.

Bir yandan Mardin’in heybetli kalesi, diğer yandan önümüzde serilmiş Mezopotamya ovası bizlere ayrı bir keyif veriyor. Müşterilerimiz burada çaylarını yudumlarken bu muhteşem manzaranın tadını çıkarıyor. UNESCO Dünya Miras Listesine girmeye hazırlanan Mardin için bu durumun kaçırılmaz bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Tarihiyle kadim bir şehir olan Mardin, her yönüyle her şeyi hak ediyor. Tarihiyle, inanç turizmiyle ve farklı kültür yapısıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu. Yeni kademeli normalleşmeyle birlikte Mardin’de yerli ve yabancı turist sayısında büyük artış olacağını şimdiden görüyorum. Bu durum biz esnafların yüzünü daha da güldürecektir” dedi.

Mardin’de kafe ve restoran esnafı, genelge çerçevesinde oturma düzeni oluşturarak aynı anda belirli sayıda müşteri kabul ediyor. İşletmelere maskesiz müşteri alınmazken dezenfektan ile tek kullanımlık malzemeler kullanımına özen gösteriliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku