Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

‘Yeşil Mardin’ projesi Devam Ediyor

0 24

Artuklu belediyesi tarafından başlatılan ağaç dikme seferberliği devam ediyor. ‘Yeşil Mardin’ projesi kapsamında iki yılda ilçenin birçok noktasına 10 bin ağaç dikildi. Hedef 50 bin ağaç.

Merkez Artuklu belediyesi tarafından tarihi kentte ağaç dikme seferberliği başlatıldı. Şehrin münhal yerlerinde oluşturulan yeşil alanlara 50 bin ağaç dikileceği belirtildi. Proje kapsamında boş arazilere ve yol kenarlarına ağaç dikmeye seferberliği başladı.

Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı tarafından yapılan açıklamada; ‘Yeşil Mardin’ projesi kapsamında iki yılda kentin birçok noktasına 10 bin ağaç diktiklerini belirterek, bundan sonraki hedeflerinin ise 50 bin ağacı toprakla buluşturmak olduğunu söyledi.

Artuklu ilçemizi yeşile bürümek için ağaç dikme seferberliğini başlattıklarını ifade eden Başkan Tutaşı, “İki yılda 10 bin ağacı toprakla buluşturduk. Ancak bazı vatandaşlarımızın parklardan ağaç söktüklerini görüyoruz. Kime ağaç lazımsa gelsin istedidiği kadar ağaç verelim. Ağaç da bir canlıdır. Ha bir ağaç söktün, ha bir canlı öldürdün. İkisi de aynı şeydir. Kim ağaç istiyorsa seve seve vermeye hazırız. Yeterki ağaç dikelim” dedi.

Açıklamasının devamın Tutaşı, “Ağaçlar hem doğaya hem de insanlara pek çok faydası olan canlılardır. Doğanın döngüsünü sağlayan ve oksijen üreten ağaçların varlığı hepimiz için önemlidir. Ağaçların daha bilinmedik pek çok faydası vardır. Bu şuurla hareket ederek, dikilen ağaçlarımızı koruyalım. Onlara zarar vermeyelim. Belediye olarak hedefimizde daha çok ağaç, daha çok yeşil alan var. Bir ağaç, bir candır. Ağaç dikmek kolay, bakımı da önemlidir. İnsanlarımızdan tek ricamız, bu ağaçlarımızı korumalarıdır. Ağacı kökünden koparıp götürmek, bir cana kastetmeye benzer. Ağacı kopardığın zaman, ha bir canlı öldürmüşsün, ha bir ağacı kurutmuşsun. Mardin her şeyin en güzeline layıktır. Hayalimizde yeşil bir Mardin var. İnşallah bunu da başaracağız” açıklamasını yaptı.

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku