Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Yeşilli Gençlik Merkezi Hizmete Girdi

48

2017 yılında temeli atılan ve yaklaşık üç yıl inşaatı devam eden Yeşilli Gençlik Merkezi geçtiğimiz günlerde hizmete girdi. Gençlik Merkezinde gençlerin sosyo-kültürel gelişimini ve becerilerini ortaya çıkarma konusunda büyük katkıları olacak.

Açılışının hemen akabinde kısa sürede geliştirilen projeler ve çeşitli dallardaki açılan kurslarla Yeşilli’de yaşayan gençlerin ilgi odağı oldu. Gençlik Merkezine gelen gençlerin beden ve ruh sağlığının yanı sıra sosyo-kültürel gelişimlerini destekleyerek, ilgi alanları doğrultusunda bilgi ve becerilerine büyük katkısı olacağı belirtildi. .
Toplam üç kattan oluşan Gençlik Merkezinde Judo, Yöresel Halk Oyunları, Yabancılara (Suriyeli Gençlere) Türkçe Eğitimi, Pomem, Girişimcilik, Kadınlara yönelik Fıtness ve Egzersiz, Gitar, Bağlama, Çocuklara Kuranı Kerim Eğitimi, Bilgisayar, Doğalgaz İç Tesisat, Sportif Yetenek ve Gelişim, Sosyal Uyum Programı, Karate, İngilizce, Mangala eğitimleri ile sürekli aktif halde hizmet verilmektedir. Ayrıca yakın zaman açılması planlanan Fotoğraf Çekimi, Atletizm, Kadınlara Kuranı Kerim Öğretimi, Badminton, Masa Tenisi, Bilardo, Satranç, Gümüş İşleme Atölyesi, Kodlama ve Akıl Zeka Oyunları ile istenilen eğitimlerin karşılanması beklenmektedir.

Yeşilli Gençlik Merkezi hakkında bilgiler veren Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa Tamtamış, pandemiye rağmen gençlerimizi bu ortamdan mahrum bırakmamak adına maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet ederek, çalışmalarımıza her geçen gün bir yenisini eklediklerini söyledi.

Gençlik Merkezi Müdürü Tamtamış, Ayrıca Gençlik Merkezinde açılan kütüphanemizde öğrencilere ders çalışma ortamını oluşturarak, dünyanın en iyi yazarların kitaplarına erişmelerini sağladık. Kütüphanemizde sınava hazırlanan öğrenci sayısı 60 civarındadır. Bunun yanında günde yaklaşık 150 öğrenciye de hizmet veriyoruz. Bilgisayarı veya interneti olmayan öğrencilere EBA destek noktası oluşturarak, bilişim sınıfını öğrencilerimize açtık. Dini İlimler Atölyesinde Kudüs’e Doğru eğitimleri veriyoruz. Sağlıklı ve bilinçli bir nesil yetişmek için Gençlik ve Spor Teşkilatı kitap okuma halkaları, psikolojik destekleri, ağaç dikimi, çevre temizliği, doğa yürüyüşü, bisiklet, meslek temsilcileriyle buluşturma, dini sohbetler, gönüllülük faaliyetlerinin yanı sıra belli aralıklarla turnuvalar ve yarışmaları düzenliyoruz. Bu çalışmaları yaparken ilgili kurum ve paydaşların desteğinden yararlanıyoruz” dedi.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku