Dijital Medya Platformu
Banner Before Header

Zanaat ve Halk Sanatları temasıyla UNESCO’ya başvuru yapılacak

0 9

Mardin Büyükşehir Belediyesi, kentin tarihi ve kültürel dokusunu dünyaya tanıtmak amacıyla UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına “Zanaat ve Halk Sanatları” temasıyla yapacağı başvuruya yönelik çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı koordinatörlüğünde yapılançevrimiçi toplantıya daha önceki yıllarda UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına üyelikleri gerçekleşen şehir temsilcileriyle bir araya gelindi.

Kütahya Belediyesi Etüt Proje Müdürü Mehmet Zenci, Kırşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürü Tuncay Polat, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Koordinatörü Hüseyin Sert, Hatay Büyükşehir Belediyesi Hatay UNESCO Temsilcisi Onur Bal’ın katılım sağladığıçevrimiçi toplantısında katılımcılarUNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına yönelik deneyimlerini paylaşarak bu süreçte Mardin’i UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına adaylık sürecinde desteklediklerini ifade ettiler.

Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanı Abdurrahman Şahin de yeni tip koronavirüs tedbirleri nedeniyle böyle bir toplantıyı çevrimiçi gerçekleştirdiklerini fakat bu buluşmanın bir gün yüz yüze olması dileğinde bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku